Haber

6’lı masada 3 günlük Akşener krizi: Tamam ya da mücadeleye devam

Seçimlere sayılı günler kala Türkiye’de muhalefet blokunda çalkantılar yaşanıyor.

Yaklaşık 1,5 yıl önce CHP, İYİ Parti, Saadet, Gelecek, Deva ve Demokrat Partilerin birlikte seçime girmek için kurdukları 6’lı masa 3 Mart’ta Meral Akşener tarafından dağıtıldı.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde 6’lı tabloyla aday konusunda anlaşmayan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, partisine kenetlendiğini ve aday dayatıldığını açıklayarak partiden ayrıldığını açıkladı. masa.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun isimlerini masaya yatıran Akşener, bu öneriye destek bulamadığını söyleyerek CHP’li iki belediye başkanını davet etti.

İmamoğlu ve Yavaş’a adaylık çağrısı yapan Akşener, “Size ateşten gömlek giyme görevi verildi. Milletimiz sizi göreve çağırıyor.” sözleriyle seslendi.

Ancak Akşener, her iki isimden de destek bulamayınca hayal kırıklığına uğradı.
İmamoğlu ve Yavaş, adaylık istemediğimizi söyleyerek CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na biatlarını sundular.

Akşener’in bu atılım karşısında eli zayıflamış, yalnız kalınca ittifaka dönmeye çalışmıştır.

Masaya dönmek için şartları olduğunu kaydeden Akşener, kamuoyu önünde kendisine yakın gazetecilerle ittifaka haber gönderdi.

Bu barışı CHP kanadından yapma görevi İmamoğlu ve Yavaş’a verildi.

Kılıçdaroğlu’nun izniyle iki büyükşehir belediye başkanı Akşener’i ziyaret etti. Ziyaretin ardından açıklama yapan belediye başkanları, Akşener’i yeniden masaya davet ettiklerini söyledi.

İYİ Parti Lideri Akşener, dönmek için sabırsızlandığını ancak İmamoğlu ve Yavaş’ın genel başkan yardımcısı olması temelinde masaya döneceğini belirtti.

keskinhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu