Haber

Akşener’den aday açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Etimesgut İlçe Başkanlığı yeni hizmet binasının açılışında yaptığı konuşmada, programa giderken lise son sınıf öğrencileriyle karşılaştığını söyledi.

Devlet okullarının eskisi gibi olmadığını, özel okul fiyatlarının çok yüksek olduğunu öne süren Akşener, velilerin çocuklarının eğitim, servis, yemek ve kitap masraflarını karşılamakta zorlandıklarını kaydetti.

Akşener, geçmişte ülkede eğitim sayesinde güçlü ve yoksulun eşit fırsatlara sahip olduğunu, bu sayede memur çocuğu olarak eğitim gördüğünü ve İYİ Parti Genel Başkanı olduğunu belirtti.

Günümüzde yoksul ailelerin çocuklarının kaliteli eğitim almasının giderek zorlaştığını ifade eden Akşener, “Türkiye çok tuhaf bir noktaya doğru gidiyor. Zengin-fakir ayrımının devlet eliyle düzeltilip eşitlendiği süreç, Siyaset renksizleşiyor, siyaset susuyor.”

Akşener, bir yanda çok fazla harcama ve israfın olduğunu, diğer yanda üniversitede okuyan, sanayide çalışan gençler ve okula gidemeyen çocukların bulunduğunu belirterek, “Ben Türkiye’ye sesleniyorum. Sayın Erdoğan ve arkadaşları, birinci önceliğiniz eğitimi geliştirmek olmalı, ikinci önceliğiniz ekonomiyi düzeltmek, üçüncü önceliğiniz gençlerin zihniyetini geliştirmek olmalıdır.” “Onları doyurmak, istihdam yaratmak, umutlarını yeniden canlı tutmak olmalı” dedi.

Ülkeyi yönetenlerin bir an önce aklının başına gelmesi gerektiğini öneren Akşener, “Yerel seçimlere, İYİ Parti olarak, özgür ve bağımsız bir parti olarak, milletimizin kurtuluşu için tek başımıza gireceğiz. İki yumruk arasında sıkışıp kalarak bu durumdan üçüncü bir seçeneği ortaya koymak istiyoruz. Milletimizin bizi görmesini ve değerlendirmesini istiyoruz.” “İstiyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu