Ekonomi

BDDK yurt dışı harcamalarında taksit uygulamasını kaldırdı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi kartlarına yapılan taksitli harcamalara ilişkin yeni kararlar aldı. Alınan karara göre; Havayolları, seyahat acentaları ve konaklama ile ilgili yurt dışı harcamalarında taksit yapılmayacaktır.

BDDK, kredi kartlarına yapılan taksitli harcamalar için bugün yeni kararlar aldı. BDDK yeni kararları yazılı basın açıklamasıyla duyurdu. Buna göre; Havayolları, seyahat acentaları ve konaklama ile ilgili yurt dışı harcamalarında taksit uygulaması kaldırılmıştır.

BDDK’nın yazılı açıklaması şöyle:

“Finansal istikrarı güçlendirmek için atılacak koordineli adımlar kapsamında, 31 Temmuz 2023 tarihinde Kurumumuzun internet sitesinde kamuoyuna duyurulduğu üzere, sermaye yeterliliği standart oranlarının hesaplanmasında dikkate alınan risk yükleri, ihtiyaç sahipleri, ihtiyaç sahipleri ve ihtiyaç sahipleri için kredileri içermektedir. kredi kartları, binek araç edinme amaçlı taşıt kredileri ve taşıt teminatlı krediler ile tüketicilerle yapılacak finansal kiralama işlemleri.

Ayrıca kredi kartlarında uygulanan taksit süreleri nelerdir? Yurtdışındaki havayolları, seyahat acentaları ve konaklama ile ilgili harcamalara başvurulmaması ve söz konusu harcamalar için taksitlendirilmemesi kararlaştırılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu