Haber

Cumhur İttifakı’na bir parti daha! canlı duyurulur

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Habertürk’te katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Yapıcıoğlu, ittifak sorusunu yanıtladı.

İTTİFAK BEYANI: MÜZAKERELER OLUMLU SÜRÜYOR

Yapıcıoğlu, “Sayın Erdoğan ile ilk görüşmemiz değil. Son görüşmemizde İttifak’a katılmamız teklif edildi. Müzakereler olumlu devam ediyordedim.

‘Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ne konuştunuz ve neden görüştünüz?’sorusuna Yapıcıoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı ile bu ilk görüşmemiz değil. Daha önce tanıştık ve muhtemelen bundan sonra tekrar görüşeceğiz. Diğer partilerle görüşmelerimiz oldu. İYİ Parti, Deva, Gelecek, Saadet ve Yeniden Refah ile de görüştük. HDP, MHP ve CHP ile görüşmedik. AK Parti veya Cumhurbaşkanı ile yaptığımız görüşmelerde ülke genelindeki sorunları ele aldık. Bu son toplantıda gündemde seçim konusu vardı. Görüşmelerin devam etmesi kararlaştırıldı. İttifak da tartışıldı. Sayın Cumhurbaşkanı ‘Cumhur İttifakı’na katılır mısınız?’ teklif etti. Başka bir kanaldan da teklif aldık. Yüz yüze görüşmede teklif geldiğinde değerlendiriyoruz. Şu anda olumsuz bir durum yok.”ifadelerini kullandı.

Yapıcıoğlu, 2018’e göre 3 kat daha fazla oy alacaklarını da belirtti.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu