Haber

Mardin’de Boşanma Olayı Nedeniyle Silahlı Kavga: 6 Kişi Ağır, 2 Kişi Ağır

Mardin’de 2 aile arasında çıkan ve 2’si ağır 6 kişinin yaralandığı silahlı kavganın nedeninin ‘boşanma davası’ olduğu ortaya çıktı. Olaydan bir gün önce eşi BS ile boşanma aşamasına gelen yaralı FS’nin kayınpederinin sözünü kesip tehdit ettiği, olayın ertesi gün meydana geldiği iddia edildi. Tutuklanan zanlılardan Ş.D. ifadesinde, “Kafeteryada oturuyorduk. Damadımız FS geldi. Yüksek sesle küfür etti ve ardından olaylar yaşandı” dedi. BS’nin avukatı Gurbet Bilbay, “Mağdur olan bir kadın var, hukuk mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Olay, 30 Temmuz akşamı Nusaybin ilçe merkezindeki Barış Parkı’nda meydana geldi. Boşanma davası nedeniyle birbirine husumet getiren iki aile arasında çıkan tartışma, önce yumruklu kavgaya, ardından silahlı kavgaya dönüştü. Kavgada YD ve FS ile isimleri öğrenilemeyen 6 kişi yaralandı.

Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar ilk müdahalenin ardından Nusaybin Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralılar arasında durumları ağır olan YD ve FS, Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Olayda, bazı iş yerlerinin camlarına ve park halindeki araçlara isabet eden mermiler nedeniyle bir miktar maddi hasar meydana geldi. Olayla ilgili olarak 2 zanlı yakalanarak gözaltına alındı. YD ve FS’nin hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi. Diğer yaralıların hastanede tedavisi sürüyor. EŞİNDEN ŞİDDET Ş.D. Kendi ifadesiyle, “Kafeteryada oturuyorduk. Bu sırada damadımız FS geldi. Yüksek sesle küfür etti, ardından olaylar yaşandı.” Yaralılardan, çatışmadan bir gün önce eşi BS ile boşanma aşamasına gelen ve hastanede tedavi altına alınan FS’nin, iddiaya göre kayınpederinin yolunu kesip tehdit ettiği ve olay ertesi gün yaşandı. BS’nin, eşinden şiddet gördüğü gerekçesiyle ailesinin yanına sığındığı ve onlarınkine dayanarak boşanma davası açtığı belirtildi. Avukatı Gurbet Bilbay, BS’nin şiddet görmüş bir kadın olduğunu savunarak, “Hukuk mücadelesi sürüyor. Mağdur bir kadın var. Karşı taraftan gelen tüm zulüm ve tehditlere rağmen hukuk mücadelesini sürdürüyor. Ancak ailesi saldırıya uğradı. En küçük kardeşi şu anda yoğun. Buna rağmen hukuk mücadelemizi sürdüreceğiz.” Görüntülerde, kendi aralarında çıkan tartışmanın ardından kavgaya başladıkları ve olayın silahlı çatışmaya dönüştüğü, üzerlerine kurşunların isabet ettiği, çevredekilerin müdahale ederek YD ve FS’yi çıkararak durdurmaya çalıştıkları görülüyor. kan. Şüphelilerin işlemleri devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu