Ekonomi

Merkezefendi Belediyesi Kadın Üreticilere Hayvan ve Yem Desteği Verecek

Merkezefendi Belediyesi, ‘Kırsal Kalkınma Eylem Planı’ kapsamında kadın üreticilere üçüncü kez koyun ve yem desteği verecek. Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Yerel kalkınmayı güçlendirecek hizmetlerimizle kadın üreticilerimizi her zaman destekliyoruz.”

Merkezefendi Belediyesi kadın üreticilere destek vermeye devam ediyor. ‘Kırsal Kalkınma Eylem Planı’ kapsamında bu yıl kadın üreticilere 5 koyun, 1 koç ve 6 aylık yem desteği sağlanacak. Tarım ve hayvancılığın yoğun olduğu ve son dönemde selden etkilenen Altındere, Yeşilyayla, Kumkısık, Üzerlik, Çeltikçi, Salihağa ve Ağırşamlı Mahalleleri ile Eskihisar Mahallelerinde ikamet eden kadın üreticilerle yapılacak kura sonucu , 5 Tarsim merinos ve merinos melezlerini sigortaladı. Başvuru sahiplerine koyun, 1 koç ve 6 aylık yem teslim edilecek.

“KADIN ÜRETİCİLERİMİZİ GÜÇLENDİRİYORUZ”

Yerli üreticilere destek verdiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Kırsal Kalkınma Eylem Planı kapsamında 5 koyun, 1 koç ve 6 aylık yem desteği projemizin üçüncüsünü hayata geçireceğiz. Kadın üreticilerimizi her zaman destekliyoruz. Yerel kalkınmayı hızlandıracak ve güçlendirecek hizmetlerimiz.”Hayvancılıktan geçimini sağlayan veya sağlamak isteyen kadın üreticilerimize koyun, koç ve yem desteği sağlayacağız. Yapacağımız kurayla kadın üreticilerimizi sevindireceğiz” dedi.

darica-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu