Haber

23 ŞÜPHELİ KENDİ AVUKATLARINI BELİRLEYEREK DOLANDIRICILIKLA YAKALANDI

Özden ATIK/

Kendilerini avukat olarak tanıtarak dolandırıcılık yaptıkları ileri sürülen ve icra borcu olduğu öne sürülen 25 zanlı hakkında tutuklama kararı verildi. Eşzamanlı operasyonda 23 şüpheli yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Dolandırıcılık ve Dolandırıcılık Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 25 zanlının, icra borcu olduğunu söyleyerek avukat veya hukuk bürolarında çalışıyormuş gibi görünerek organize şekilde dolandırıcılık yaptıkları belirlendi. ödememeleri halinde icra takibi başlatılacaktır. Zanlıların, açık hudut ve baroya kayıtlı gerçek avukatların isim ve kayıtlarını kullandıkları anlaşıldı. Ayrıca dolandırdıkları kişilerle hiç yüz yüze gelmeden sadece telefonla ve bankalar aracılığıyla para akışını sağlayarak işlem yaptıkları belirlendi.

Polisin tapındığı araştırmada, örgüt yöneticileri ve üyelerinin kimliklerinin tespit edilmesinin ardından gözaltı kararı verildi. “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak ve Üye Olmak, Nitelikli Dolandırıcılık ve Kişisel Verileri Hukuka Aykırı Olarak Elde Etmek veya Yaymak” suçundan yürütülen soruşturmada 29 farklı adrese eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Operasyonda 25 zanlıdan 23’ü yakalandı. Onların obur avı devam ediyor.

tavsanli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu