Haber

Akşener’in seçim videosunda yer almasıyla ilgili İmamoğlu’ndan ilk açıklama: Onur duydum, gurur duydum

YETERLİ Parti seçim çalışmaları kapsamında bir görüntü hazırladı. ÂLÂ Parti lideri Meral Akşener’in sosyal medyada paylaştığı videoda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve adalet vurgusu dikkat çekti.

“AKŞENER’E TEŞEKKÜR EDERİM”

İYİ Parti cephesinden bu hamlenin ardından “Akşener’in adayı İmamoğlu” dedikodularını da beraberinde getirdi. Konuyla ilgili tartışmalar sürerken İmamoğlu cephesinden bir açıklama geldi. İmamoğlu, Akşener’in yayınladığı görselle ilgili olarak, “Bu konu bana sağdan soldan ulaştı. Biraz inceledim ve inceledim. Dünkü ruh halimle birlikte sakin bir zihinle süreçlere bakmaya çalıştım. Meral Akşener hanıma teşekkür etmek için.Kampanya bölümüne beni de dahil etti.Adalet kampanyasında başka kavramlar da var.İstanbul’daki hukuksuzluklara karşı mesaj yayınlamış.”

“ONURLUYUM, GURUR DUYUYORUM”

Akşener’in bu hareketinin kendisine güç verdiğini açıklamasının devamında ifade eden İmamoğlu, “Videoyu izledim, afişe baktım. Çok onur duydum, gururlandım, teşekkür ederim. Kötülüğe uğrayan insanlar, yaşadıklarını hissettiklerinde desteğe ihtiyaç duyarlar.” Güçlenmek istediklerinde yalnız değiller. Bu açıdan bana güç verdi” dedi.

SARAÇHANE’DE SÜRPRİZ ZİYARET

Öte yandan CHP eski Genel Başkanı Altan Öymen, eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin, eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk, eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay gibi eski meclis başkanları, genel başkanlar, bakanlar, belediye başkanları, milletvekilleri , eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Karayalçın. Aldığı 100’e yakın isim Saraçhane’de İmamoğlu’nu ziyaret etti. Bu ziyaret İmamoğlu’nun adaylığı dedikodularını daha da güçlendirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu