Haber

Atatürk’ün ölüm yıldönümü Kars’ta törenlerle anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85. yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Kars’ta da törenlerle anıldı.

Hükümet Konağı önünde düzenlenen anma töreninde Vali/Belediye Başkan Yardımcısı Ziya Polat ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şahin Yenilmez, Atatürk anıtına çelenk sundu.

Ardından Atatürk’ün 85 yıl önce vefat ettiği saat 09.05’te il genelinde ‘Ti’ sesi eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar yarıya indirildi.

Atatürk’ü anma etkinlikleri daha sonra İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu’nda devam etti. Burada Atatürk’ün kendi sesiyle 10. Yıl Nutku eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

Program günün anlam ve öneminin anlatıldığı konuşmayla devam etti. Program, Atatürk’ün Biyografisi, şiirlerin okunması, Atatürk’ün Gençliğe Hitabı ve gençlerin Ata’ya tepkisi, Atatürk Oratoryosu ve Atatürk’ün sevdiği müzik ve türküler dinletisi ile sona erdi.

Programa; Törene Vali/Belediye Başkan Yardımcısı Ziya Polat, kurum ve daire başkanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. – KARS

muratpasaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu