Haber

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Enerji Yatırımlarıyla Örnek Şehir Olma Yolunda

Çevre dostu belediyecilik anlayışı doğrultusunda yaptığı yatırımlar ve yenilenebilir enerji alanında hayata geçirdiği projelerle Türkiye enerji yüzyılının önde gelen belediyelerinden biridir. sakaryaBüyükşehir Belediyesi, Karaman Güneş Enerjisi Santrali Projesi’nde resmen güneşten elektrik üretmeye başladı.

sakarya Büyükşehir Belediyesi, 55 bin metrekare alan üzerine kurulu Karaman Güneş Enerjisi Santrali’nde resmen elektrik üretimine başladı. Üretim kültürü doğrultusunda hayata geçirdiği projelerle ‘Üreten Şehir Sakarya’ sloganına yakışır çalışmaları Sakarya’ya kazandıran Büyükşehir Belediyesi, Karaman’la da ülkemizin güç alanında yaptığı yatırımlara değerli bir kazanç sağladı. Güneş Enerjisi Santrali Projesi.

Sakarya’nın ilk ve tek karaya dayalı güneş enerjisi santrali olan Karaman Güneş Enerjisi Santrali, 14 bin güneş paneliyle yıllık 4 bin hanenin tükettiği enerjiye eşdeğer elektrik üretecek. Elde edilecek ekonomik kazanımlarla mikro ölçekte Sakarya’ya, makro ölçekte ise Türkiye’ye değer katacaktır.

Yıllık 18 Milyon TL elektrik üretilecek

AK Parti Belediyesi’nin üretken ve çalışkan misyonu Türkiye’ye değer katmaya devam ediyor.

Geleceğin şehrini bugünden inşa eden ve bu kapsamda hayata geçirdiği üretim odaklı çalışmalarıyla Sakarya’yı örnek hale getiren Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Güneş Enerjisi ile 2023 yılında elektrik alanında en dikkat çeken belediyelerden biri haline geldi. Tesis Projesi.

Yıllık üretilen yaklaşık 18 Milyon TL enerji, şehrin yeni yatırımlarına önemli destek sağlayacak.

Sakarya’nın Güneş Enerjisi Projeleri yoğun ilgi görüyor

Yenilenebilir enerji alanında yatırımlarını sürdüren Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin güneyinde yer alan Pamukova ilçesinde yeni güneş enerjisi santrali kuracak.

Böylece resmi olarak elektrik üreten ve yakın zamanda saha çalışmalarına başlayacak olan güneş enerjisi santralleriyle Sakarya, hem doğayı koruyacak hem de yarattığı kaynaklarla ciddi bir kazanç elde edecek.

Şehrin gelecek vizyonuna hizmet edecek projeler, klasik üretim anlayışının yanı sıra ileriyi düşünmesiyle de şehir dışından ve yurt dışından yoğun ilgi görüyor.

Kaynak: Haberler.com / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu